CHEK-UP NASIL YAPILIR ?

Check up yaptırmak için öncelikle KantahliliNet onlıne destek hattımızdan randevu almanız gerekmektedir, check-up randevunuzu telefon veya email yolu ilede oluşturabilirsiniz.

Check Up Hazırlığı

Check up taraması esnasında yapılacak olan tetkikler bazı ön hazırlıklar gerektirir. Bu önerileri dikkate alarak geldiğinizde işlemleriniz daha hızlı yapılacaktır. Tetkik sonuçlarınızın en doğru şekilde çıkması için bu önerilerimizi dikkate almanızı öneririz.

Check up taramasının yapılacağı gün laboratuvar testleri için 12-14 satlik bir açlık gerekir, check up randevunuzdan önceki akşam hafif bir akşam yemeği yemelisiniz. Akşam yemeğinden sonra su içebilirsiniz ancak şeker ve kafein içeren gıdalar tüketmemelisiniz. Son 24 saat içinde alkol alınmamalıdır bu durum kan tetkiklerinizi olumsuz etkileyebilir.

Check up taramasının içeriğinde batın ultrasonu bulunuyorsa aç olmanız ve mesanenizin ( idrar torbası ) dolu olması gerekir bu nedenle ultrason işlemi öncesinde bol bol su içmeniz ve çekim yapılana kadar idrara çıkmamanız gerekir.

Check up taramasının içeriğinde mamografi bulunan kadın misafirlerimiz randevuya gelmeden önce duş almalı, parfüm ve deodorant kullanmamalıdır. Mamografi çekimi için en uygun günler adet döneminin 3-10.günleridir.