Baba-Çocuk Babalık Testi, Anne Olmadan Babalık Testi

  • Anasayfa
  • Genel
  • Baba-Çocuk Babalık Testi, Anne Olmadan Babalık Testi

Baba-Çocuk Babalık Testi, Anne Olmadan Babalık Testi

Baba-Çocuk Babalık Testi, Anne Olmadan  Babalık Testi
Yeni yöntemlerle anneden numune  alınmadan babalık  testleri yapılabilmektedir.İlşki sonrası ortaya çıkan çocukların babalık testleri,anneden herhangi bir örnek alınmadan , sadece ağız içinden alınan bir mukoza örneğinden,yada boğaz kültürü yaptırdığımız gibi yanak iç kısmından alınan bir sürüntü örneğinden,kandan veya diş fırçasından tesbit edilebilmekte.Fakat diş fırçasında doku örneği kalma ihtimali çok zayıf olduğu için diş fırçası örneği kabul edemiyoruz.Kan ve Ağız mukozası sürüntüsü örnekleri kabul edilmekte.Bu yöntemde  16 DNA işaretleyicisi ile yapılan testlerde; %99.9 ile  %99.999 arasında değişen değerlerde babalık tayini yapılabilmekte.

Baba-Çocuk dna testinde, sadece babadan çocuğa geçmiş dnalar belirlenmektedir. Daha fazla kesinlik sağlanmasıyada şüpheli durumlarda ;babalık testine  anneden alınan örneğinde katılması gerekebilir. Bu durumla pek karşılaşılmadığı için buna gerek kalmamaktadır.Alınan örneğe başka insanların dna sının bulaşma riski olasılıklarında anne örneği de istenebilir.Baba çocuk örneği yeterlidir.Aynı zamanda testlerin kesinliği örnek maddenin özelliğine göre değişmemektedir. Saç örneği kabul edilmemektedir.

Laboratuvara örnek tesliminden sonra 7 – 10 gün içerisinde test sonuçlanmaktadır.
Babalık testi için  olası anne yada olası babanın yazılı muvafakati/rızası gereklidir !!!!!
Aksi takdirde test yapılamaz. Bu konuyla ilgili YAZILI İZİN FORMU LABORATUVARDAN temin edilebilir.

İstanbul dışındaki  kişiler için örnek -numune çubukları veya kan tüpleri,onam formları  laboratuvar tarafından gönderilerek formlar imzalanıp kimlik fotokopileri eklenip laboratuvara ulaştırabilir.Çıkan sonuçlar kargo yada e-mail yoluyla tarafınıza ulaştırılabilmekte.Müşteriler telefonla laboratuar doktorlarından gerekli yorumu alabilmekte

Yorum Yazın